Prague incoming

Pražské okruhy

Za chutí piva (Beer tour)

Za chutí piva

Patříte-li k příznivcům českého piva, jistě vás nadchne procházka spojená s návštěvou dvou malých pivovarů s restauracemi. První z nich Pivovarský dům nabízí minimálně osm druhů piva. Kromě klasického světlého a tmavého českého ležáku můžete ochutnat pivo pšeničné, kávové, višňové, banánové nebo i „pivní sekt“ či „pivní aperitiv“. Druhý pivovar U Fleků je jediným pivovarem ve střední Evropě, kde se pivo vaří bez přestávky déle než 500 let. Prohlídka starého pivovaru, kde se dodnes vaří pivo, trvá přibližně 40 minut. Součástí prohlídky je opět ochutnávka místního černého piva. Tuto exkurzi lze vhodně propojit s večeří sestávající z tradičního českého jídla a případně i s hudební zábavnou show.

Co zažijete: procházka Novým a Starým Městem – ochutnávka piv v Pivovarským domě - prohlídka pivovaru u Fleků s ochutnávkou – večeře a show U Fleků (volitelně)

Délka výletu: 3-4 hodiny (pěšky)

Informační procházka pražským centrem

Informační procházka pražským centrem

Cílem této exkurze je seznámit vás s historickými částmi Prahy a jejich významnými památkami během dvou hodin. Zažijete atmosféru Starého Města, projdete se po Karlově mostě a navštívíte Židovské město. Získáte nejenom základní informace o Praze, její historii a památkách, ale dozvíte se také, kde jsou oblíbená nákupní centra a kde si můžete dát dobrou kávu či dobré jídlo.

Co uvidíte: Nové Město (Václavské náměstí) – Staroměstské náměstí (Orloj, Staroměstská radnice, Týnský chrám) – Židovské město (Staronová synagoga, Židovský hřbitov), okruh je bez interiérů

Délka výletu: 2 hodiny (pěšky)

Za českým folklorem

Během tohoto večera si užijete tříhodinový program v jedné z pražských restaurací s českým folklorem a ochutnáte tradiční českou večeři o několika chodech. Zážitkem jsou taneční vystoupení, ve kterých tanečníci předvedou různé regionální tance a místní kroje.  K dobré náladě přispěje neomezená konzumace nealkoholických nápojů, piva a vína a především možnost zatancovat si a zazpívat. Na místo konání vás večerní osvícenou Prahou doveze  autobus a po skončení folklorního večera vás zaveze zpět do hotelu.

Co zažijete: folklorní hudební a taneční vystoupení – tříchodové menu – neomezená konzumace nápojů – cesta autobusem do restaurace i zpět

Délka výletu: 4 hodiny (autobusem)

 

Cesta za českou historii - Pražský Hrad (UNESCO)

Milovníci historie a architektury jistě ocení okruh, který je zaměřen na Hradčany a Pražský hrad. Okruh zahrnuje vstupy do řady cenných památek s bohatou historii. Trasa začíná prohlídkou Strahovského kláštera, který patří mezi nejstarší existující kláštery premonstrátského řádu na světě. Nejvýznamnější literární díla jsou uchována v klášterní knihově, zejména v nádherně vyzdobeném Filozofickém a Teologickém sálu. Přes Loretánské náměstí s barokní stavbou pražské Lorety, jež je významným poutním místem, okruh pokračuje na Pražský hrad. Pražský hrad byl založen rodem Přemyslovců již kolem roku 880 a podle Guinessovy knihy rekordů je největším souvislým hradním komplexem na světě. Hrad tvoří řada paláců a církevních staveb rozmanitých slohů.

Co uvidíte: Strahovský klášter (Filozofický a Teologický sál) – Loreta (Loretánská kaple tzv. Santa Casa), klenotnice – Pražský hrad (Katedrála sv. Víta, Starý královský palác, Bazilika sv. Jiří, Zlatá ulička Královské zahrady) 

Délka výletu: 4 – 5 hodin (pěšky)

Za památkami po Vltavě

Památky Prahy z jiné perspektivy zažijete na plavbě lodí po Vltavě. Trasa vede pod Karlovým mostem s výhledem na areál Pražského Hradu, kolem památek Starého Města a Malé Strany. V nabídce je jídlo teplé i studené kuchyně formou rautu. O vaši zábavu se postará reprodukovaná nebo živá hudba. Součástí programu je také krátká okružní jízda autobusem po nejhezčích pražských památkách v centru Prahy.

Co zažijete: 2 hodiny plavba lodí – památky Starého Města, Malé Strany, Karlův most – okružní jízda autobusem

Délka výletu: 3 hodiny (lodí, autobusem)

Grand tour Prahou: okružní jízda, Pražský Hrad, Staré Město, Židovské město (UNESCO)

Tento výlet vám představí Prahu jako jedno z nejkrásnějších evropských měst s více jak tisíciletou historií a architekturou. Trasa okružní jízdy autobusem povede přes nejdůležitější místa a památky města. Okruh pokračuje prohlídkou areálu Pražského hradu s možností nahlédnout do interiéru gotické Katedrály sv. Víta. Autobusem nebo pěšky se přes Malou Stranu dostanete na oblíbený Karlův most, postavený za českého krále a římského císaře Karla IV. Odtud pak zamíříte do Židovského města. Historii židovského obyvatelstva připomínají synagogy, z nichž Staronová synagoga patří k nejstarším v Evropě. Ulicemi Starého Města se dostanete na Staroměstské náměstí s orlojem, staroměstskou radnicí a Týnským chrámem. Grand tour Prahou končí v centru Nového Města na Václavském náměstí.

Co uvidíte: okružní jízda Prahou – památky Pražského Hradu (Katedrála sv. Víta, Starý královský palác, Bazilika sv. Jiří) – Karlův Most – volný čas na oběd - památky Židovského města (Starý židovský hřbitov, Staronová synagoga) – památky Starého Města (Orloj, radnice, Týnský chrám) – Nové Město (Václavské náměstí)

Délka výletu: 6 hodin (autobusem a pěšky)

Cestovní kancelář Lenka Čížová

Moravská 460
560 02 Česká Třebová
Czech republic

Pondělí - Pátek:
9:00 do 17:00 hod

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.ck-cile.cz

 

Telefon:
+420 777 025 093
+420 774 944 051

Fax:
+420 464 600 511

AČCKA