Prague incoming

Výlety ČR

Exkurze za českým křišťálem a českou historií

Během exkurze ve sklárně, která se nachází nedaleko Prahy, se návštěvníci seznámí s jednotlivými etapami výroby křišťálových výrobků ruční technologií, tedy hutním provozem, pukáním a broušením.

Co uvidíte: prohlídka provozu sklárny – volný čas pro nákup křišťálu – oběd v české restauraci – prohlídka gotického hradu (volitelně) Pokud patříte mezi obdivovatele křišťálu, přivítáte možnost nakoupit si výrobky za příznivé ceny. Pro každého návštěvníka je navíc nachystán malý dárek. Tento výlet lze vhodně propojit s návštěvou blízkého gotického hradu Křivoklát nebo hradu Karlštejn. Hrad Karlštejn je jedním z nejnavštěvovanějších českých hradů. Byl postaven římským císařem a českým králem Karlem IV. roku 1355 a sloužil k uschování korunovačních klenotů. Také středověký hrad Křivoklát se pyšní vzácnými sbírkami a příběhy mnoha osobností.

Délka výletu:6 hodin nebo 3 hodiny v případě návštěvy pouze sklárny (autobusem).

Lázeňské město Karlovy Vary

Karlovy Vary jsou nejvýznamnějším českým lázeňským městem a velmi oblíbeným cílem pro jednodenní výlet. Léčivých účinků termálních pramenů a koupelí užívají pacienti a významní hosté z celé Evropy již po staletí. K obdivovatelům lázní patřil například i car Petr Veliký a básník J.W.Goethe. Během prohlídky můžete obdivovat nádhernou architekturu budov a kolonád s termálními prameny, z nichž nevyšší tryská do výšky až 15 metrů. Město je známé výrobou českého křišťálu značky Moser, karlovarského porcelánu nebo oblíbeného bylinného likéru Becherovka. Město leží v krásné krajině Západních Čech 130 km od Prahy.

Co uvidíte: prohlídka města – káva v Grandhotelu Pupp – návštěva muzea Becher (volitelně) – volný čas pro nákupy – společný oběd v historickém centru Karlových Varů

Délka výletu: 8 hodin (autobusem, prohlídka města pěšky)

Historické město Kutná Hora (UNESCO)

Kutná Hora, dříve také zvána České Athény, je významnou památkovou rezervací, zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Historie města je spojena s těžbou stříbra. Ve středověku zajišťovalo město přibližně jednu třetinu produkce stříbra v Evropě. Tehdejší bohatství města se dodnes odráží v dochovaných památkách, z nichž během výletu můžete obdivovat např. gotický chrám zasvěcený sv. Barboře, patronce horníků, nebo unikátní kostel, jehož výzdoba je vytvořena z lidských kostí. Kutná Hora leží 90 km východně od Prahy.

Co uvidíte: prohlídka města – prohlídka chrámu svaté Barbory – prohlídka kostnice (nebo prohlídka muzea stříbra) - oběd v historickém centru města

Délka výletu: 6 hodin (autobusem, prohlídka města pěšky)

Cestovní kancelář Lenka Čížová

Moravská 460
560 02 Česká Třebová
Czech republic

Pondělí - Pátek:
9:00 do 17:00 hod

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.ck-cile.cz

 

Telefon:
+420 777 025 093
+420 774 944 051

Fax:
+420 464 600 511

AČCKA